VVGŽM Tolerancijos centras
VVGŽM Tolerancijos centras

Siekdami paskatinti moksleivius atrasti ir įamžinti savo krašto ir jo daugiakultūrių bendruomenių istoriją, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus (VVGŽM) ir Dailės mokytojų asociacija (DMA) inicijuoja integruoto istorinio ir meninio ugdymo kūrybos darbų konkursą.

Kviečiame 5-8 ir 9-12 klasių moksleivius susipažinti su savo krašto ir jo bendruomenių istorija, iškiliomis asmenybėmis, aplankyti vietos muziejus ar pakalbinti senolius ir pasirinkta technika (tapyba, grafika, koliažas, skulptūra, fotografija, instaliacija) sukurti meninį darbą konkurso tema „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ bei atsiųsti kūrinio nuotrauką ir trumpą aprašymą vertinimui.

Konkurso puslapis

Atsiuntė Ingrida Vilkienė

Rugpjūčio 21

Ši diena istorijoje:

1253 m. popiežius Inocentas IV patvirtino Mindaugo dovanotas žemaičių žemes Kryžiuočių ordinui ir nurodė Lietuvos vyskupu įšventinti Vokiečių ordino vienuolį Kristijoną.

1886 m. Kazokuose (dab. Kėdainių r.) gimė Povilas Lukšys, pirmasis savanoris, žuvęs už Lietuvos nepriklausomybę. Žuvo žvalgybos metu 1919 m. vasario 8 d. Taučiūnuose (Kėdainių vls., dab. r.), kur vyko kovos su Sovietų Rusijos bolševikų kariuomene.

1991 m. prie Lietuvos parlamento pastato žuvo Artūras Sakalauskas, Lietuvos kariuomenės Alytaus rinktinės savanoris. Gimė 1963 m.

*

1939 m. nutrauktos Maskvoje vykusios SSRS, Anglijos ir Prancūzijos karinės derybos.

1940 m. Meksike po išvakarėse įvykdyto išpuolio mirė Levas Trockis (tikr. Leiba Bronšteinas), Rusijos bolševikų veikėjas, vienas iš 1917 m. Spalio perversmo organizatorių, 1929 m. Stalino ištremtas iš SSRS. Gimė 1879 m.

1957 m. SSRS pirmą kartą sėkmingai išbandė tarpkontinentinę balistinę raketą R-7.

1968 m. Varšuvos bloko valstybių ginkluotosios pajėgos, dieną prieš tai kirtusios Čekoslovakijos sieną, patraukė Prahos link, kur vėliau nuslopino demokratinį judėjimą.

1991 m. Maskvoje žlugo Rugpjūčio pučas.

1991 m. paskelbta Latvijos nepriklausomybė.

Apsilankykite

emokykla
Gimtoji istorija
imo
ugdome
Orbis Lituaniae
edtech
istidom
istidom

Knygynuose

Istorijos egzamino gidas

Mokausi svarankiškai