VVGŽM Tolerancijos centras
VVGŽM Tolerancijos centras

Siekdami paskatinti moksleivius atrasti ir įamžinti savo krašto ir jo daugiakultūrių bendruomenių istoriją, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus (VVGŽM) ir Dailės mokytojų asociacija (DMA) inicijuoja integruoto istorinio ir meninio ugdymo kūrybos darbų konkursą.

Kviečiame 5-8 ir 9-12 klasių moksleivius susipažinti su savo krašto ir jo bendruomenių istorija, iškiliomis asmenybėmis, aplankyti vietos muziejus ar pakalbinti senolius ir pasirinkta technika (tapyba, grafika, koliažas, skulptūra, fotografija, instaliacija) sukurti meninį darbą konkurso tema „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ bei atsiųsti kūrinio nuotrauką ir trumpą aprašymą vertinimui.

Konkurso puslapis

Atsiuntė Ingrida Vilkienė

Birželio 19

Ši diena istorijoje:

1669 m. Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu išrinktas Mykolas Kaributas Višnioveckis, kildinęs save iš Algirdo sūnaus Kaributo. Valdė iki mirties 1673 m.

1574 m. Henrikas Valua, Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius (1573-1574) slapta pabėgo iš Lenkijos į Prancūziją.

1831 m. Panerių (prie Vilniaus) kautynėse Rusijos kariuomenė nugalėjo Antano Gelgaudo rinktinę. Tai buvo lemiamas 1830-1831 m. sukilėlių pralaimėjimas.

1867 m. Kapčiamiestyje (dab. Lazdijų r.) gimė Česlovas Sasnauskas, kompozitorius, dirigentas, vargonininkas, dainininkas. Mirė 1916 m. Sankt Peterburge.

1904 m. Liepojoje gimė Balys Dvarionas, lietuvių kompozitorius, pianistas, dirigentas, pedagogas, profesorius. Mirė 1972 m.

1940 m. uždarytos Lietuvių tautininkų sąjunga ir „Jaunosios Lietuvos“ organizacija.

Apsilankykite

emokykla
Gimtoji istorija
imo
ugdome
Orbis Lituaniae
edtech
istidom
istidom

Knygynuose

Istorijos egzamino gidas

Mokausi svarankiškai