Į 25-33 klausimus atsakykite remdamiesi šaltiniais A, B, C ir D.
ŠALTINIS A
Šaltinis A
ŠALTINIS B
Šaltinis B
ŠALTINIS C (Iš Plutarcho veikalo „Rinktinės biografijos“)
Daugelio kitų autorių tvirtinimu, Periklis pirmutinis pradėjo liaudžiai burtais dalinti užkariautąsias žemes, duoti jai pinigų teatrui ir atlyginti už valstybines pareigas [...]. Jis pateikė tautai didelių sumanymų, pasiūlė įvairiausių statybų, reikalaujančių visokių amatų ir ilgo laiko [...]. Taip kilo pastatai, stulbinantys savo didybe, neprilygstami forma ir grožiu, ir visi meistrai vienas kitą stengėsi pralenkti darbo dailumu. [..] Būtent „Šimtapėdį“ Partenoną pastatė Kalikratas ir Iktinas.
ŠALTINIS D (Iš Svetonijaus veikalo „Dieviškasis Augustas“)
Konsulatą pasiglemžė eidamas dvidešimtuosius metus tarsi priešas [...] Senatui dvejojant, pasiuntinybės galva [...], rodydamas į kardo rankeną, ne nemirktelėjęs išrėžė senatoriams: „Štai kas padarys [Oktavianą] konsulu, jeigu nepadarysite jūs!“ [...] Jis pastatė daugybę viešųjų pastatų. Svarbiausi iš jų: forumas su Marso Keršytojo šventykla, Apolono šventykla Palatine, Jupiterio Griausmininko šventykla Kapitolijuje.
Klausimai
25. Kurį istorinį laikotarpį atspindi pateikti šaltiniai? (1 taškas) Atsakymas
26. Kurioje valstybėje buvo pastatytas šaltinyje A matomas statinys? Nurodykite tikslų jo pavadinimą.
29. Nurodykite, koks valdymo būdas įsitvirtino valstybėje, kuriai vadovavo Periklis. Remdamiesi šaltiniu C, atsakymą paaiškinkite. (1 taškas) Atsakymas
30. Šaltinyje C minimas Partenono pastatymas. Nurodykite, kokia buvo šio pastato paskirtis. (1 taškas) Atsakymas
31. Kurios valstybės įvykiai aprašomi šaltinyje D? Atsakymą paaiškinkite. (1 taškas) Atsakymas
32. Paaiškinkite šaltinyje D vartojamą sąvoką senatas.