Šaltiniai
Į 42-50 klausimus atsakykite remdamiesi šaltiniais A, B, C, D ir E.
ŠALTINIS A (Trečiojo luomo pabudimas)
ŠALTINIS B (Iš „Žmogaus ir piliečio teisių deklaracijos“)
1 str. Žmonės gimsta laisvi ir lygiateisiai ir tokie išlieka. <...>
2 str. Visų politinių susivienijimų tikslas – saugoti prigimtines ir neatimamas žmogaus teises. Šias teises sudaro laisvė, nuosavybė, saugumas ir priešinimasis engimui.
3 str. Suverenios valdžios šaltinis yra tauta. <...>
6 str. Įstatymas yra visų žmonių valios išraiška. <...> Jis turi būti visiems vienodas, ar jis saugotų ar jis baustų.
10 str. Niekas negali būti persekiojamas dėl savo pažiūrų, netgi religinių, tiktai svarbu, kad jų pasireiškimas nepažeistų visuomeninės tvarkos, nustatytos statymo.
ŠALTINIS C (Prancūzijos valdymo schema pagal 1791 m. konstituciją)
ŠALTINIS D (Iš Liudviko XVI laiško)
Visi Europoje žino, kaip Karalius myli savo tautą ir kaip kilniai jis pasielgė sukviesdamas Generalinius luomus ir visomis kitomis progomis nuo pat šio Susirinkimo atidarymo dienos <...>. Karalius sutiko su visomis asmeninėmis aukomis, kuriu iš jo bus pareikalauta, sutiko kentėti visus savo naujosios padėties vargus, vildamasis, kad Tautos atstovų darbai sukurs Karalystėje gerovę dabar, kai Nacionalinis susirinkimas baigia savo gyvavimą, kai sugriauta bet kokia valdžia, kai klubai užgrobė visą valdžią, stovinčią net aukščiau Susirinkimo <...>, Karalius nusprendė paskutini kartą bandyti atgauti savo laisvę ir prisidėti prie prancūzų, kurie iš tikrųjų trokšta gero savo tėvynei <...>. Karalius ryžosi supažindinti Europą su tuo, kokioje padėtyje yra atsidūręs; patikėdamas savo nelaimes Imperatoriui, savo svainiui, jis neabejoja, kad šisai imsis visų priemonių <...> ir ateis į pagalbą Prancūzijos Karaliui ir Karalystei.
ŠALTINIS E (Iš M. Robespjero veikalo)
Iš išorės esame apsupti tironų, iš vidaus tironų draugai rengia sąmokslą prieš mus. Reikia likviduoti respublikos vidaus ir išorės priešus arba žlugti su ja. Todėl dabartinėje padėtyje pirmas jūsų politikos principas būtų tautą valdyti protu, o tautos priešus teroru. <...> Teroras yra ne kas kita kaip tiesioginis, griežtas ir nepalaužiamas teisingumas. Jis yra demokratijos principo išdava, pritaikyta neatidėliojamoms tėvynės reikmėms.